Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
​​Kurumsal​ /​​ Sosyal Sorumluluk / 2011 - 2016


2016
MUTLULUĞUN ANAHTARI ORGAN BAĞIŞINDA

Kale Endüstri Holding bünyesinde bulunan çalışanlar tarafından, sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirmek amacıyla kurulan, Mutluluğun Kalesi Sosyal Sorumluluk Komitesi’nin sıradaki çalışması organ bağışı konulu seminer oldu.


MUTLULUĞUN KALE’Sİ İLE “ÇOK YAKIŞTI” KAMPANYASI

Mutluluğun Kale’si, LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı ile yeni bir projeye imza attı. Lösemili çocukların aileleri ve yakınları için temiz durumda olan ancak kullanılmış kıyafetler ile henüz hiç kullanılmamış olan kıyafetler ve oyuncaklar toplandı. Toplanılan tüm kıyafetler; kale çalışanları yardımlarıyla yaş grupları ve cinsiyet olarak istiflenerek kolilendi ve Lösemili çocukların ailelerine ve kardeşlerine ulaştırılmak üzere vakıf genel merkezine teslim edildi.


KALE ÇALIŞANLARINA LÖSEV STANDINDA DESTEK

Lösemili Çocukların ailelerine destek olmak amacıyla kurulan ve Lösemili Çocukların annelerinin el emeği ürünlerinin satışa sunulduğu LSV DÜKKAN markalı ürünler açılan stantta Kale Çalışanları ile buluştu. Kale çalışanlarının destek vererek satın aldığı ürünler Lösemili hastalığı ile mücadele eden çocukların tedavilerinde destek amaçlı kullanılacak.


KALE ENDÜSTRİ HOLDİNG DOĞA İÇİN KOŞTU

Kale Endüstri Holding, son yıllarda artan kentleşme nedeniyle geleceğimizin güvencesi olan çocukların doğa eğitimleri yardımıyla doğaya temas eden ve içselleştiren nesiller yetiştirmek olduğuna inanan TEMA Vakfı’na 15 Kasım Pazar günü koşarak bağış yaptı. Şirket, odağına çocukları alan bu ağaçlandırma ve doğa projesine destek verdi.


BU KALP SİZİ UNUTMAZ

Kale çalışanları onları unutmadı! Sosyal sorumluluk projelerini her zaman önemseyen Kale Endüstri Holding, bu alanda da öncü olduğunu gösterdi. Sosyal Sorumluluk projeleri için Kale çalışanlarından oluşan yepyeni bir komite kuruldu. Mutluluğun Kalesi ismini taşıyan ve İnsan Kaynakları Müdürü Neylan ÇOLAK, Bordro ve Özlük İşleri Uzman Yardımcısı Pinar KAYA, Kurumsal iletişim ve Reklam Uzmanı Selcan SEZER, Kale Çelik Eşya Bayi Satış Temsilcisi Kadriye Gülsün ORAL, Bütçe Kontrol ve Raporlama Uzman Yardımcısı Melis Ece KILIC, İç denetim Yöneticisi Öner ÖZTÜRK ve İşe Alim Organizasyonel Gelisim Uzmanı Bilge Pınar OĞUR’dan oluşan 7 kişilik gönüllü ekip, ilk sosyal sorumluluk projesini gerçekleştirdi.

2015
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ BİLİNÇLENDİRME PROJESİ

8 Mart Dünya Kadınlar günü kapsamında , "Kadınlar İçin Önce Güvenlik" mottosunda hareketle tüm Kale Endüstri Holding çalışanları adına Mor Çatı Kadın Sığınağına bağış gerçekleştirilmesi. Kale Endüstri Holding kadına uygulanan şiddete şirket içerisinde dikkat çekmeyi ve tüm çalışanları arasında farkındalığın oluşturulması.


LÖSEV- BİR TUĞLA DA SEN KOY PROJESİ

Türkiye’de güvenliğin lideri Kale Endüstri Holding, Lösev’in “bir tuğla da sen koy “ kampanyası kapsamında, Ankara şehir merkezinde yer alan Lösev Onkoloji Kenti için yardım yaptı. Bu yardım çerçevesinde hastaneye hastaların tanı teşhis ve tedavisi için, özel cihaz ve ekipman alınacak.

2013 - 2014
UNICEF ADIM ADIM GELECEK PROJESİ

Kale Endüstri Holding, Meb’e bağlı atıl durumdaki binaların eğitime kazandırılarak, faaliyete geçirilmesi için Unicef ve Meb işbirliğiyle, Adım Adım Gelecek projesini tamamladı. Türkiye genelinde toplamda 8 ayrı il 20 noktada uygulanan bu proje ile araç, gereç ve mobilya desteğinin yanında yapım-onarım çalışmaları da gerçekleştirildi.

2012
TC. SAĞLIK BAKANLIĞI SADIK ÖZGÜR DİVRİĞİ DEVLET HASTANESİ

Divriği ilçesinde, Sağlık Bakanlığı’na devredilmek üzere 21 dönüm arazi üzerinde, 96 yataklı hastane ve hastane personeli için 1​2 dairelik lojman yapıldı. Sadık Özgür Divriği Devlet Hastanesi, Kale Endüstri Holding’in yaşam kalitesini arttırmak, insanlığa katkı sağlamak ve daha sağlıklı bir Türkiye için gerçekleştirdiği en önemli projelerindendir. Hastanenin dışında, bağış kampanyaları ve ambulans yardımları bu anlayışı destekleyen önemli projelerden birkaçıdır.

Kurumsal​ /​​ Sosyal Sorumluluk / 2010 - 2005


2009
TC. SAĞLIK BAKANLIĞI SADIK ÖZGÜR DİVRİĞİ DEVLET HASTANESİ

Divriği ilçesinde, Sağlık Bakanlığı’na devredilmek üzere 21 dönüm arazi üzerinde, 96 yataklı hastane ve hastane personeli için 12 dairelik lojman inşaatı. 2010 yılı sonunda tamamlanacak hastanenin ofis mobilyaları, ofis mefruşatı, büro malzemeleri, hasta odaları için yataklar, etejer ve dolaplar, röntgen ve ultrason cihazları, hasta sedyeleri, personel yemekhane malzemeleri, çamaşırhane makine ve malzemeleri de hazır halde teslim edilecektir.


WWF DOĞAL HAYATI KORUMA VAKFI PROJESİ

WWF Türkiye’nin ülkemizin doğal kaynaklarını koruma konusundaki projelerine finansal destek sağlanması ve WWF ile birlikte Sivas’ın Divriği ilçesinde 4 hektar büyüklüğündeki, Sadık Özgür Hatıra Ormanı oluşturulması.

2007
GÜNGÖREN BELEDİYESİ SADIK ÖZGÜR ÇOCUK PARKI

2.044 m2 lik arsanın Güngören Belediyesi’ne bağışı.

2006
SADIK ÖZGÜR BAYIRÜSTÜ KÖYÜ KALKINDIRMA EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI KURULUŞU

2600 m2lik 8 katlı binanın vakfa bağışlanması. Her yıl 100 öğrenciye burs, sosyal ve kültürel aktiviteler.


YAŞAYAN KAPILAR KİTABI

200 tarihi kapının görüntülendiği tarihsel belge niteliğindeki kitabı basımı.


KIZILAY BAĞIŞ KAMPANYALARI

Türk Kızılay’ının düzenlediği “Asya Ağlıyor “ ve “ Şimdi Sıra Bizde” kampanyalarına bağış ve Sri Lanka’da inşa edilen deprem konutlarının bulunduğu alanda yer alan caddeye “Sadık Özgür Caddesi” adının verilmesi.

Kurumsal​ /​​ Sosyal Sorumluluk / 1990 ve Öncesi


1988

Divriği’de 600 öğrenci kapasiteli,15 dershanelik İlkokul ve 500 öğrenci kapasiteli Ortaokul yapımı.

1975

  • • Sivas’ın Divriği ilçesinin köylerinden 20 başarılı öğrencinin İstanbul’da Behçet Kemal Lisesi ve Erenköy Kız Lisesinde yatılı olarak okutulması.
  • • Divriği - Bayırüstü Köyü’ne 10 Km uzaklıktan içme suyu getirilip evlere dağıtılması.
  • • Divriği - Samancı Deresi Köylerinin Yol Yapımı
  • • Divriği - Samancı Deresi Köprüsü Yapımı

​Kurumsal​ /​​ Sosyal Sorumluluk / 1999 - 1990


1991

Divriği’de 600 öğrenci kapasiteli ve 200 kişilik konferans salonu olan Ticaret Meslek Lisesi yapımı.

1990-2010

Her yıl 100 öğrenciye karşılıksız burs verilerek okutulması.

1990

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’ne bağlı Divriği Maden Yüksek Okulu yapımına büyük ölçüde katkıda bulunulması.

Kurumsal​ /​​ Sosyal Sorumluluk / 2004 - 2000


2003-2004
  • • Divriği Belediyesi’ne Ambulans Bağışı
  • • Sivas Gazi Lisesi yatılı kız öğrencileri ulaşımı için servis araçları bağışı
  • • Divriği Belediyesi’ne öğrenci servis araçları bağışı
2001
  • • İzmir Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Bürosu ile “Hırsızlardan Nasıl Korunulur” Projesi.